:: EK��B��M��Z

Hakan Halil AYAN

1997 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi-Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun oldu. Akabinde ODTÜ’de Kamu Yönetimi Kentsel Politika Planlama ve Yerel Yönetimler yüksek lisansını birincilikle, üniversite dışından kazanan tek kişi olmasına rağmen özel nedenlerle devam edemedi. Halen GÜMMF’nde yüksek lisans eğitimine (tez aşamasında) devam etmektedir. Gölbaşılı bir plancı olarak da 20 yılı aşkın süredir projeci kimliği ve tecrübeleriyle bölgeye her konuda hakim olup, bir çok özel ve Belediye üzerinden imar planı ve uygulamasına imza atmıştır. Çeşitli yerel ve ulusal gazetelerde Mogan Gölü, Altyapı, Çevre Kirliliği, Yerel Yönetimler, Belediyeler hakkında araştırma-yazı ve makaleleri yayınlanmıştır. Başbakanlığa sunulan Mogan Gölü Çevre Araştırma Raporu(gölün doğal florasını korumak, bitki ve hayvan çeşitliliğinin yok olmasını önlemek üzere) hazırlığında öncülük etmiştir. 2014-2016 yılları arasında üstlendiği Göl-Der başkan yardımcılığı göreviyle Gölbaşı’na değer katan Mogan Gölü’nün ve doğal yapısının korunarak sürekliliğinin sağlanması noktasındaki hassasiyetini ortaya koymuş ve bu yönde yöreye ve kimliğine değer katmaya devam etmiştir.

İmar Planı_Uygulaması ve Mimari Projelerinin müellifliğini üstlenerek Gölbaşı’na yatırımcı çekmekte, istihdam sağlamak konusunda önemli girişimlerde bulunmuş, Koluman Motorlu AŞ, Water Box(Su Kutusu) Su Arıtma Cihazları Üretim Tesisi’nin Gölbaşı’nda faaliyet göstermesinde önemli katkıları olmuştur.

Dünyanın 5. Türkiye’nin ilk ve tek Uzay İzleme Tesisi’nin projelerini ve danışmanlığını üstlenmiştir.

Türkiye’de ilk kez yapılan Koruma Amaçlı Tuzla Planı(Tuz Gölü çeperinde) Projesinin de müellifidir.

Cansu AYAN

2002 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Bu tarihten itibaren bir dönem serbest mimar olarak, daha sonra firma bünyesinde; önce kendi hayatını, sonra yapmak ve yaşamak istedikleri mekanların kurgusunda ekip olarak kendilerini (Ayan’ı) tercih edenlerin hayatını tasarlamaya devam etmektedir. Okumak, araştırmak, düşünmek, üretmekten zevk alır… tasarımı önemser, detaycıdır….felsefeyi, özü kaybetmeden, dağılmadan, değerlerinden ödün vermeden “projeci” olarak kalabilmeyi hedefler.

 
Faydakı Linkler
     Turkiye Kurumları
Planlama Bülteni
İnsan Kaynakları
     İş Başvuru Formu
     Staj Başvuru Formu
Anket
Yeni sitemizi beğendiniz mi?
 Çok beğendim
 Beğendim
 Beğenmedim
 Çok kötü
Fotoğraf Galerisi

 

 

 

 

Bahçelievler Mahallesi 319.Sokak No: 7/4 Gölbaşı / ANKARA

 Tel: +90 (312) 484 62 82    Fax: +90 (312) 484 62 82 

e-Posta : info@ayanmimarlik.com.tr