:: HAKKIMIZDA

Ayan Mimarlık&Şehir Planlama&Harita Ltd. Şti. 1997 yılında Ankara’da kuruldu. Gölbaşı ve ÖÇKK sınırları içinde imar planı ve uygulaması üzerine çok sayıda projeye imza atan firmamız, yıllar içinde farklı illerde, belediye, bakanlık, il özel idareleri, gerçek ve tüzel  kişilere ihaleli-özel çok sayıda proje üretti ve danışmanlığını yaptı.

Çalışma alanlarımız; planlama alanında Planlamaya Yönelik Araştırma ve Analiz Çalışmaları, Nazım ve Uygulama İmar Planları ve İmar Uygulaması, mimari alanda, mimari tasarım-etüt ve uygulama projeleri, ortak disiplinlerle (jeoloji-statik-tesisat-peyzaj) koordinasyon halinde Belediyesinden Ruhsat alımına kadar ki her türlü proje, evrak ve düzenleme, harita alanında, imar uygulaması, parselasyon projeleri, ifraz ve tevhid işlemleri, halihazır harita yapımı, planlama ve mimari alandaki projelerin arazi üzerindeki tatbikatı, plankote, her türlü aplikasyon ve kot çalışmalarıdır.

Planlamada kentsel ölçekte değilse de yerelde çalışılan bölgenin özelliklerini korumak, yöreye değer katacak alanları planlamak, yöreyi yaşamak, iyi analiz etmek, özgün-akılcı ve fonksiyonel projeler tasarlamak hedefimizdir. Mimari alanda “o yer”e ait, o iklimin, o arazinin, o yönün, o kotun senaryosunu yapmak önemlidir, tasarım bir kurgudur ve bu, mimar kadar işverenin de katkıda bulunacağı bir süreçtir. Gelişen teknoloji ile özden ayrıymış gibi şekillenen dış cepheler yanıltıcıdır, görselliğin öneminin yadsınamayacağı gibi, işlemeyen, yaşamayan, doluluk ve boşluklarla tanımlanmamış alanlar ne yazık ki “mekan” olarak tanımlanamaz. Hem fonksiyonel, hem estetik, hem için dışa yansımasıyla üçüncü boyutta kendini var eden “yaşayan” binalar tasarlamak önemlidir.

20 yıldır Gölbaşı’nda üretmeye devam eden firmamızı farklı kılan şey; yaptığı işe, kendisine, mesleğine ve çalışanlarına olan saygısını yitirmeden, sadece müşterilerini değil, bölgesel yapılan çalışmalarda herkesin hakkını gözeten ve adil olmaya çalışan tavrı önemsemesidir. Profesyonel anlamda proje birlikteliği bitse de kendisine güvenen, vekalet veren işverenleri ile beşeri ilişkileri hep devam eder. Piyasa koşullarında bunları ilkelerinden ödün vermeden yapabilmek ekstra çaba gerektirse de buna değer. Proje üretmek, tasarım yapmak, alınan sorumlulukları layıkıyla yerine getirmek, kente, bölgeye, insana değer katmak her zaman önceliğimizdir.

Faydakı Linkler
     Turkiye Kurumları
Planlama Bülteni
İnsan Kaynakları
     İş Başvuru Formu
     Staj Başvuru Formu
Anket
Yeni sitemizi beğendiniz mi?
 Çok beğendim
 Beğendim
 Beğenmedim
 Çok kötü
Fotoğraf Galerisi

 

 

 

 

Bahçelievler Mahallesi 319.Sokak No: 7/4 Gölbaşı / ANKARA

 Tel: +90 (312) 484 62 82    Fax: +90 (312) 484 62 82 

e-Posta : info@ayanmimarlik.com.tr